Складається враження, що люди уяви не мають, що там відбувається. Ніхто не розуміє, чим живуть бухгалтера та економісти. Їх не поважають и не розуміють, у чому цінність їхньої праці. З першого погляду ці професії здаються легкими. Однак це далеко не так. сучасні бухгалтера та економісти – це люди з вищою освітою, вони повинні мати знання не тільки у сфері бухгалтерської звітності, але й вільно орієнтуватися ще у ряди таких дисциплін, як статистика, фінанси, податковий облік, право, повинні розбиратися у спеціальному програмному забезпеченні, у касових операціях, пенсіонному та соціальному страхуванні… Повинні орієнтуватися у всіх сферах, пов’язаних з діяльністю організації, в якій вони працюють, цікавитися економікою та політикою, відстежувати зміни у законодавстві.
Кожний бухгалтер та економіст є, по-своєму творчими людьми. Щоденно їм доводиться шукати вихід з складних ситуацій, знаходити аргументи на захист закладу від претензій контролюючих органів.
Бухгалтерія – це не просто відділ підприємства. Це найважніший елемент контролювання правильності та матеріальної стійкості закладу. Це такий особливий підрозділ, який веде бухгалтерський облік, забезпечує фінансовий контроль та готує звіти контролюючим органам. Даний підрозділ повинен постійно забезпечувати отримання повної та чіткої інформації для того, щоб мати докладну картину фінансового положення та в подальшому мати можливість виявляти недоліки, аналізувати та виправляти їх. Робота цього підрозділу – це не просто заповнення табличок, колоночок та стовпчиків. Ця робота многогранна та потребує широкого спектра вмінь. Це своєрідні контролери всієї фінансової діяльності закладу, що призвані створювати оптимальні комбінації матеріальних витрат з метою отримання найбільшої вигоди. До їх обов’язків входить облік та контроль основних, господарських, товарно-матеріальних засобів підприємства, витрат на виробництво та реалізацію товарів та послуг, що випускаються, фінансовий аналіз діяльності закладу, економічне планування господарчої діяльності, робота з первинною документацією, складання управлінської звітності, взаємодія із зовнішніми та внутрішніми аудиторами.
Особливої уваги потребують платіжні перерахування до державного бюджету, внески до пенсійного фонду та фонду соціального страхування, нарахування заробітної плати, складання планів та кошторисів, заключення договорів, проведення торгів, розробка штатного розкладу та тарифікаційних списків. Однак головним недоліком роботи є існування адміністративної, матеріальної і навіть кримінальної відповідальності згідно діючому законодавству.
Основною складністю професії бухгалтера виявляється стан постійної концентрації та зосередженості. Більш того, перевірки звітності перед перевіряючи ми службами потребує високого рівня стресостійкості, принциповості та відмінних рахунково-аналітичних здібностей. Якості посидючості та акуратності дуже ціняться, так як робота відбувається в основному цифрами. Відповідальність – це цифри на папері - реальні гроші. Щоденно доводиться стикатися з великою кількістю документації та інформації, при чому потрібно враховувати всі законодавчі нововведення.
Ну як, до цих пір вважаєте, що бухгалтерія – це легко?

А ви коли-небудь замислювалися, навіщо потрібна бухгалтерія?