Лікар дерматолог дитячий
Титаренко Олена Олексіївна

Дерматолог дитячий - це лікар, який займається діагностикой та лікуванням захворювань шкіри, слизових оболонок, волосся та нігтів у дітей та підлітків.

Шкіра є найбільшим органом, який щодня захищає організм від патогенів, температурних коливань, ультрафіолету. У дітей шкірні покриви тонші і чутливіші, ніж у дорослих, тому частіше піддаються обмороженню, опікам, бактеріальним і грибковим інфекціям тощо.

До основних симптомів, з якими необхідно звернутися до дитячого дерматолога відносяться:
- почервоніння шкіри, свербіж, висип, сухість лущення;
- поява болю в місці висипу;
- поява мокнучих ран, які не загоюються;
- виникнення гнійників, виразки, тріщини на шкірі;
- гіпер- і гіпопігментація шкіри;
- різні стійкі незвичайні зміни шкіри, які не проходять більше одного тижня або збільшуються в розмірі;
- поява нових родимок або зміна розміру, форми, структури, кольору вже існуючих;
- поява бородавок;
- ламкість нігтів, зміна їх форми і кольору;
- висипання волосся, поява лупи;
- надмірна робота сальних або потових залоз, різкий неприємний запах поту.

У підлітковому віці варто відвідати лікаря, якщо дитина зіткнулася з висипом вугрів - фахівець допоможе підібрати правильний догляд, який усуне запалення і висип, що не призведе до утворення шрамів і рубців.

Дерматолог Шосткинської дитячої лікарні приймає дітей, підлітків та молодь віком від 0 до 24 років. Прийом пацієнтів віком до 14 років ведеться тільки в присутності одного з батьків.

Щоб визначити причину виникнення скарг, дитячий лікар-дерматолог проводить опитування, візуальний огляд пацієнта, при необхідності призначає додаткові методи дослідження, які можна пройти в Шосткинській дитячій лікарні (УЗД, загальні аналізи крові, сечі, аналіз крові біохімічний), дослідження на патогенні грибки. Після встановлення діагнозу визначається результативна схема лікування.