В Україні значну проблему становить домашнє насильство, до якого, згідно з українським законодавством, належить фізичне, сексуальне, психологічне та економічне насильство. Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення як суспільством в цілому, так і кожним окремим громадянином, членом сім’ї. Необхідно змінювати терпиме, а іноді й байдуже ставлення суспільства до насильства. Кожен із нас має сказати «Стоп!» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному – і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.

На базі КНП «Шосткинська дитяча лікарня» Шосткинської міської ради відбувся інформаційно-просвітницький захід «Запобігання та протидія домашньому насильству. Куди звертатися?» за участю спеціаліста «Спеціалізованої служби первинного соціально-психологічно консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі» Ліною Василівною Чалою. Вона надала медичним працівникам інформацію про насильство та його форми, послуги спеціалізованої служби, хто та в яких випадках може туди звертатися.
У виступі наголошувалося, що прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами: у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.
Не мовчи про насильство! Звернись до «Спеціалізованої служби первинного соціально-психологічно консультування осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі» м. Шостка вул. Горького, 4а т. (066) 894 24 30, (068) 784 63 49
Дякуємо за співпрацю!

Запобігання та протидія домашньому насильству