Лікар-гінеколог
Багнюк Людмила Вікторівна

Гінеколог – це лікар, візити дівчат до якого повинні бути не рідше ніж раз на рік. Відвідувати гінеколога необхідно навіть в тих випадках, коли видимих причин для занепокоєння немає.

Проблеми, що виникають в дитячому та підлітковому віці у дівчат:
- запальні захворювання статевих органів найпошириніша проблема в дитячому та підлітковому віці. До таких захворювань належить, наприклад, кольпіт – запалення слизової оболонки піхви;
- порушення менструального циклу;
- гіпоталамічний синдром при статевому дозріванні: порушуються функції яєчників, надниркових залоз, виникає постійний головний біль, слабкість, дратівливість, стрімко набирається вага, з'являється висип (акне);
- маткові кровотечі: рясні, болючі й тривалі, вони найбільш часто зустрічаються в період статевого дозрівання;
- фолікулярні кісти: доброякісні утворення в яєчниках, часто виникають в період становлення менструального циклу;
- мастопатія;
- виділенняя із сосків молочних залоз (гіперпролактинемія);
- ерозія шийки матки: в силу генетичної схильності, внаслідок механічних пошкоджень або нелікованої інфекції – доброякісні виразки на шийці матки можуть утворюватися навіть в юному віці

Послуги які надаються лікарем-гінекологом:
- Визначення відхилення від норм статевого і фізичного розвитку.
- Виявлення, лікування і профілактика сінехій у дівчаток.
- Обстеження і лікування при порушенні менструального циклу.
- Консультування з приводу методів контрацепції, підбір метода контрацепції та контрацептива.
- Обстеження на інфекції, які передаються статевим шляхом і їх лікування.
- Консультації з приводу вагітності.
- Консультація з профілактики ВІЛ-інфекції.

Акушер-гінеколог Шосткинської дитячої лікарні приймає дівчаток від 0 до 24 років. Прийом пацієнтів віком до 14 років ведеться тільки в присутності одного з батьків.

Треба пам'ятати - у підліткових інтимних захворюваннь симптоми виражені слабше, в порівнянні з хворобами дорослих жінок.

Важливо, що лікар, який приймає дівчаток, просто зобов'язаний бути хорошим психологом. Успіх лікування безпосередньо залежить від його вміння привернути до себе маленьку пацієнтку, викликати довіру у підлітка й отримати необхідну інформацію про перебіг захворювання.

Гінекологічний огляд залежить від того, чи живе дівчина статевим життям чи ні. Якщо так – то обстеження включає в себе вагінальне дослідження дзеркалами і консультацію гінеколога. Якщо ні – то огляд проводиться через пряму кишку, щоб не порушувати цілісність пліви. Після діагностики гінеколог надає консультацію, при необхідності призначає додаткові методи дослідження, які можна пройти в Шосткинській дитячій лікарні (УЗД, загальні аналізи крові, сечі, аналіз крові біохімічний), а також консультації інших спеціалістів і, якщо захворювання не вимагає оперативних втручань, призначає лікування.