25 листопада в Україні стартувала щорічна акція «16 днів проти насильства». Початок акції приурочено до Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, який відзначають саме 25 листопада.
У 1999 році Генеральна Асамблея ООН проголосила 25 листопада Міжнародним днем боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок й запропонувала урядам, міжнародним і неурядовим організаціям проводити в цей день заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до цієї проблеми.
Саме цього дня, восени 1960-го року під час політичних протестів у Домініканській Республіці, за наказом домініканського диктатора Рафаеля Трухільо були жорстоко вбиті три сестри Мірабал, що були активними учасниками супротиву. Показова кривава страта сестер зберіглася в народній пам’яті надовго та мала світовий резонанс. У 1981 році активістки жіночих рухів вирішили вибрати дату їх загибелі як день протесту проти насильства щодо жінок.
Незважаючи на те, що ми живемо в XXI столітті, статистика про факти насильства щодо жінок є невтішною. Більше того, можна навіть з упевненістю стверджувати, що офіційні дані про це не відображають реальний масштаб проблеми.
Насильство щодо жінок є одним з найбільш поширених порушень прав людини в сучасному світі, з яким надзвичайно важко боротися і яке має катастрофічні наслідки.
В результаті жорстокого поводження та домашнього насильства жінки втрачають довіру, самоповагу та в більшості випадків й життя.
Тому завдання суспільства по відношенню до жінок, які стали жертвами насильства, – вселити в них надію, що вихід є!
Стартувала акція «16 днів проти насильства» і в Шосткинській міській територіальній громаді. Відбулося ряд заходів, зокрема, в КНП «Шосткинська дитяча лікарня» проведено тренінг для медичних сестер «Розірви коло насильства», в обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей проведено заняття «Не будь байдужим» та конкурс малюнків «Щаслива сім’я - без насильства», для вихованців Шостикнського дошкільного навчального закладу (ясла-садку) № 5 «Теремок» Шосткинської міської ради проведено заняття «Насильству-НІ!», тощо.

25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок